Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Miejski w Nowej Soli (strona archiwalna)
Bip - Strona główna

Urząd Miejski

Jak załatwić sprawę - karty usług

Rada Miejska

Młodzieżowa Rada Miejska

Ogłoszenia

Jednostki organizacyjne gminy

Druki do pobrania »

Prawo lokalne

Finanse gminy

Strategie, programy, plany

Urząd Stanu Cywilnego

Mapa aktywności organizacji pozarządowych »

Rejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości »

Wykaz spółek »

Wybory Prezydenta RP 2020

Wybory do Sejmu RP i Senatu RP 2019

Zgromadzenia publiczne »

Kanały technologiczne »

Wybory uzupełniające

Wybory Samorządowe 2018

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Promocja miasta/logotypy

Wybory przedterminowe na Prezydenta Miasta Nowa Sól

Powszechny Spis Rolny 2020

Narodowy Spis Powszechny

walidacja css walidacja html

Ogłoszenia: Ogłoszenie o naborze Partnera do projektu

Ogłoszenie o naborze Partnera do projektu

 

Gmina Nowa Sól Miasto działając zgodnie z zapisami o art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2017 r. poz. 1460) ogłasza otwarty nabór na Partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu partnerskiego w ramach Działania 1.2 Rozwój Przedsiębiorczości, Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, I typ projektu Wspieranie inkubowania przedsiębiorczości pt. „Świadczenie prorozwojowych usług na rzecz MŚP w Centrum Wspierania Startupów w Nowej Soli”.

 

  1. 1.        Cel partnerstwa

 

Celem partnerstwa jest podjęcie wspólnych działań, związanych z przygotowaniem i wdrożeniem projektu w sposób umożliwiający sprawne i efektywne osiągnięcie celu, którym jest utworzenie w na terenie Gminy Nowa Sól Miasto nowoczesnego centrum wspierania startupów (MŚP) poprzez świadczenie im usług prorozwojowych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez pomoc inkubowanemu przedsiębiorcy w rozwoju i umożliwienie mu samodzielnego funkcjonowania na rynku.

 

Zgodnie z definicją zawartą w SzOOP RPO Lubuskie-2020, usługa prorozwojowa to usługa doradcza mająca na celu zwiększenie konkurencyjności i efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa zarówno na poziomie operacyjnym jak i strategicznym. Usługa taka będzie charakteryzować się następującymi cechami:

a)  zidentyfikowaniem potrzeb po stronie przedsiębiorcy i zaproponowaniem sposobu jej zaspokojenia przez usługodawcę;

b)  dostosowaniem sposobu świadczenia usługi do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy;

c)  zaangażowaniem przedsiębiorcy i usługodawcy w powyższy proces;

d)  wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy eksperckiej niezbędnej do uzyskania efektu rozwoju, poprzez bezpośrednie zaangażowanie osób o odpowiednich kompetencjach;

e)  dodatkowo - w przypadku inkubacji przedsiębiorstw - współwystępowanie inkubacji i wsparcia doradczego.

Usługa prorozwojowa nie jest usługą badawczą. Projekt będzie łączył inkubację ze świadczeniem usług prorozwojowych.

Dodatkowo projekt przewiduje wsparcie infrastruktury, jako uzupełniający element projektu, spełniając następujące warunki:

-        projekt dotyczy wsparcia infrastruktury IOB zakładając inwestycję w obszarze inteligentnych specjalizacji określonych dla regionu,

-        Wnioskodawca dysponować będzie strategią/planem wykorzystania infrastruktury planowanej do sfinansowania w ramach przedsięwzięcia,

-        przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze źródeł prywatnych (przez współfinansowanie prywatne należy rozumieć środki Wnioskodawcy/Partnera nienoszące znamion środków publicznych np. kredyt komercyjny, dochody własne z działalności gospodarczej (dotacja ze środków publicznych nie będzie uznawana za źródło prywatne)),

-        przedsięwzięcie nie powiela dostępnej infrastruktury IOB o podobnym profilu zlokalizowanej w województwie lubuskim chyba, że limit dostępnej infrastruktury został wyczerpany.

Partner musi wnieść do projektu co najmniej zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe. Udział partnera w realizacji projektu nie może mieć charakteru symbolicznego, nieznacznego czy pozornego.

  1. 2.        Zakres tematyczny

 

1) Partnerem projektu będzie Gmina Nowa Sól Miasto. Centrum wspierania startupów dostępne będzie dla wszystkich zainteresowanych podmiotów, na otwartych, przejrzystych i niedyskryminujących zasadach, w szczególności startupów (będących MŚP i posiadających siedzibę lub oddział zarejestrowany na terytorium woj. lubuskiego), które będą mogły korzystać z jego infrastruktury i wyposażenia na zasadach rynkowych. Partner projektu w oparciu o posiadane kompetencje i doświadczenie w realizacji projektów z zakresu wsparcia MŚP stanowić będzie silne wsparcie dla firm, szczególnie startupów, w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań z wykorzystaniem potencjału Centrum. Ostateczny zakres infrastruktury, wyposażenia i potrzeb oraz personelu będzie uwzględniał wyniki badania popytu przedsiębiorców lubuskich na wskazany zakres usług oraz analizę opłacalności inwestycji.

2) Wstępnie zaplanowano budowę centrum wspierania startupów, który będzie prowadził działalność w poniższych obszarach:

a) identyfikowanie potrzeb po stronie przedsiębiorcy i proponowanie sposobu ich zaspokojenia przez usługodawcę;

b) dostosowywanie świadczenia usługi do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy;

c) angażowanie przedsiębiorcy i usługodawcy w powyższy proces;

d) wykorzystania specjalistycznej wiedzy eksperckiej niezbędnej do uzyskania efektu rozwoju, poprzez bezpośrednie zaangażowanie osób o odpowiednich kompetencjach;

e) współwystępowanie inkubacji i wsparcia doradczego.

3) W ramach partnerstwa, Partnerzy wniosą do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe na warunkach określonych w umowie partnerskiej. Zadaniem Partnera będzie ponadto:

-     współtworzenie koncepcji projektu,

-     aktywny udział przy tworzeniu opisów merytorycznych projektu oraz wszelkich dokumentów tworzonych na etapie przygotowania i realizacji projektu,

-     zgromadzenie i przygotowanie informacji niezbędnych do przygotowania i złożenia Wniosku o dofinansowanie, zgodnie z wymaganą dokumentacją konkursową,

-     wspólna realizacja projektu.

4) Szczegółowe zasady funkcjonowania Partnerstwa oraz zakres poszczególnych zadań dla Partnera zostanie określony w odrębnej umowie partnerskiej, podpisanej przez Partnera po ich wyborze. W przypadku braku osiągnięcia porozumienia, co do zasad realizacji projektu, a w szczególności co do treści umowy określającej szczegółowe zasady realizacji projektu, każdy z Partnerów może zrezygnować z uczestnictwa w projekcie bez jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu ze strony innych Partnerów.

5) Przewidywany okres realizacji projektu 2020 – 2023 (może ulec zmianie w trakcie realizacji etapu przygotowawczego projektu).

6) Planowana kwota ogółem na realizację projektu: 12 mln PLN.

7) Celem projektu partnerskiego jest osiągnięcie znaczącej wartości dodanej poprzez podział realizacji zadań pomiędzy niezależne podmioty o różnorodnej specyfice, wypracowanie wspólnych rozwiązań problemów oraz odejście od rozporoszonych działań na rzecz skoordynowanej i kompleksowej aktywności. Tak rozumiane partnerstwo nie będzie polegać na tym, że podmiot angażowany jest w projekt partnerski do wykonania zadania według woli innego partnera (w tym sprawującego nad nim kontrolę), nie wnosi do przedsięwzięcia wartości dodanej, nie ma udziału w tworzeniu założeń projektowych. Wszyscy partnerzy w projekcie powinni ingerować w przedmiot realizowanych zadań i z założenia będą w stosunku do lidera równorzędnymi podmiotami, a lider i partner będzie współpracować ze sobą na wszystkich etapach realizacji projektu.

 

  1. 3.        Wymagania w stosunku do Partnera (kryteria dostępu)

 

a)  Podmiot prowadzi działalność, której zakres jest zgodny z celami partnerstwa.

b)  Podmiot posiada status Instytucji Otoczenia Biznesu zgodnie z definicją zawartą w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, tj. bez względu na formę prawną, podmiot prowadzący działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, niedziałający dla zysku lub przeznaczający zysk na cele statutowe zgodnie z zapisami w statucie lub innym równoważnym dokumencie założycielskim; posiadający bazę materialną, techniczną i zasoby ludzkie oraz kompetencyjne niezbędne do świadczenia usług na rzecz przedsiębiorstw.

c)  Podmiot nie podlega wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków UE na podstawie odrębnych przepisów. Podmiot nie podlega wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w: ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych; ustawie z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej; ustawie z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

d)  Podmiot posiada potencjał instytucjonalny do realizacji projektu (posiada lub dostosuje strukturę organizacyjną i procedury zapewniające sprawną realizację projektu).

e)  Podmiot posiada potencjał kadrowy do realizacji projektu (posiada zespół projektowy lub go stworzy – adekwatny do zakresu zadań w projekcie umożliwiający jego sprawne zarządzanie i realizację).

f)  Podmiot posiada potencjał finansowy do realizacji projektu (dysponuje środkami na realizację projektu lub ma możliwość ich pozyskania).

g)  Podmiot posiada udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej w wybranych (minimum 4) obszarach merytorycznych projektu wskazanych w punktach 2.2.a – 2.2.e dłużej niż 1 rok liczony od dnia złożenia Oferty w odpowiedzi na Ogłoszenie.

 

  1. 4.        Kryteria wyboru

 

Kryteria formalne:

a)  Zgłoszenie dotyczące naboru zostało złożone we wskazanym miejscu i we wskazanym terminie.

b)  Wraz ze zgłoszeniem złożono wszystkie wymagane dokumenty.

c)  Zgłoszenie jest podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania potencjalnego Partnera,

d)  Sytuacja ekonomiczna i finansowa potencjalnego Partnera pozwala na wykonanie zadań w projekcie (Podmiot przedłożył oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznych (ZUS, Urząd Skarbowy). Podmiot przedstawił wartość swoich obrotów za ostatni zatwierdzony rok obrachunkowy.

 

Kryteria merytoryczne:

a)  Profil działalności potencjalnego Partnera jest zgodny z zakresem planowanej działalności Centrum wskazanych w punktach 2.2.a – 2.2.e. (Należy opisać profil działalności potencjalnego Partnera oraz wskazać, w których obszarach planowanej działalności posiada doświadczenie) – 0 - 30 pkt

 

Sposób liczenia punktów w kryterium profil działalności (PD):

 

liczba obszarów z doświadczeniem w działalności zgodnej
z zakresem planowanej działalności Centrum w badanej ofercie

PD = ------------------------------------------------------------------------- x 30 pkt

liczba obszarów z doświadczeniem w działalności zgodnej
z zakresem planowanej działalności Centrum w najlepszej ofercie

 

b)  Potencjał kadrowy potencjalnego Partnera pozwala na sprawną realizację projektu (Należy opisać wykształcenie, kompetencje, certyfikaty oraz doświadczenie w latach osób, które potencjalny partner może zaangażować do zadań związanych z realizacją projektu) – 0 - 30 pkt

 

Sposób liczenia punktów w kryterium potencjał kadrowy (PK):

 

liczba osób zgłoszonych w badanej ofercie

PK = ------------------------------------------------------------------------- x 30 pkt

liczba osób zgłoszonych w najlepszej ofercie

 

c)  Potencjalny Partner posiada doświadczenie w realizacji projektów/zadań/umów zgodnych z rozwojem innowacji, w tym celami i obszarem wsparcia określonych w celu realizacji niniejszego Partnerstwa (Należy opisać doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji projektów (Jako Lider i/lub Partner i/lub Wykonawca) współfinansowanych ze środków zagranicznych i polskich m.in.: funduszy europejskich, kontraktów wojewódzkich, dotacji celowych itp. wraz z podaniem kwoty pozyskanego dotychczas wsparcia) od 01.01.2007 roku – 0 – 35 pkt.

 

Sposób liczenia punktów w kryterium doświadczenie (D):

 

liczba zrealizowanych projektów w badanej ofercie

D = ------------------------------------------------------------------------- x 35 pkt

liczba zrealizowanych projektów w najlepszej ofercie

 

d)  zobowiązanie do wniesienia finansowego wkładu własnego projektu

Sposób liczenia punktów w kryterium finansowy wkład własny (FWW)

do 1% - 1 pkt

>1% - 2% - 2 pkt

>2% - 3% - 3 pkt

>3% - 4% - 4 pkt

> 4% - 5 pkt

 

Sposób liczenia punktów w ofercie:

Ilość punktów = PD+PK+D+FWW

 

Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 100 punktów

 

  1. 5.        Zawartość zgłoszenia

 

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dokumenty:

-        Odpis z właściwego rejestru lub inne dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego Partnera i umocowanie osób go reprezentujących.

-        Aktualny statut potencjalnego Partnera (jeżeli dotyczy) lub inny dokument potwierdzający cele i przedmiot jego działania.

-        Deklarację współpracy

-        Formularz zgłoszeniowy zawierający:

  • Opis prowadzonej działalności
  • Profil działalności potencjalnego Partnera zgodnie z zakresem planowanej działalności Centrum wskazanych w punktach 2.2.a – 2.2.e. Ogłoszenia o naborze Partnera do projektu
  • Opis deklarowanego potencjału kadrowego wskazującego wykształcenie, kompetencje, certyfikaty oraz doświadczenie osób, które potencjalny partner może zaangażować do zadań związanych z realizacją projektu
  • Opis doświadczenia w realizacji projektów/zadań/umów zgodnych z rozwojem innowacji, w tym celami i obszarem wsparcia określonych w celu realizacji niniejszego Partnerstwa (Należy opisać doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji projektów (Jako Lider i/lub Partner i/lub Wykonawca) współfinansowanych ze środków zagranicznych i polskich m.in.: funduszy europejskich, kontraktów wojewódzkich, dotacji celowych itp. wraz z podaniem kwoty pozyskanego dotychczas wsparcia) od 01.01.2007 roku
  • Zobowiązanie do wniesienia finansowego wkładu własnego projektu

 

 

oraz oświadczenia:

-        Oświadczenie, iż profil działalności potencjalnego Partnera jest zgodny z celami partnerstwa,

-        Oświadczenie, że potencjalny Partner posiada status IOB, zgodnie z definicją zawartą w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020,

-        Oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznych (ZUS, Urząd Skarbowy) oraz Oświadczenie dotyczące wartości obrotów potencjalnego Partnera za ostatni zatwierdzony rok obrachunkowy,

-        Oświadczenie, że wobec potencjalnego Partnera nie została ogłoszona decyzja o upadłości,

-        Oświadczenie, że potencjalny Partner nie jest w trakcie rozwiązywania działalności, nie znajduje się pod zarządem komisarycznym, nie znajduje się w toku likwidacji, postepowania upadłościowego, postepowania naprawczego, nie zawiesił prowadzenia działalności lub nie znajduje się w innej, podobnej sytuacji wynikającej z przepisów prawa,

-        Oświadczenie, że osoby działające w imieniu potencjalnego Partnera nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karnoskarbowe albo inne związane z wykonaniem działalności gospodarczej lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych,

-        Oświadczenie o zapoznaniu się z wymogami konkursu i ich akceptacji,

-        Oświadczenie, że potencjalny Partner nie podlega wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w: - ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych; ustawie z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej; ustawie z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary,

-        Oświadczenie, że osoby działające w imieniu potencjalnego Partnera nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione w związku z próbą pozyskania środków publicznych lub w związku z gospodarowaniem takimi środkami przez okres 3 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku,

-        Oświadczenie o zobowiązaniu do wniesienia finansowego wkładu własnego w zadeklarowanej wysokości.

 

Wszystkie dokumenty winny być podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania Partnera (w przypadku, gdy czynności, w tym np. podpisywanie oświadczeń, będą dokonywane przez osoby inne niż uprawnione do reprezentacji podmiotu wymagane jest pełnomocnictwo).

 

  1. 6.        Termin i miejsca składania zgłoszeń

 

Zgłoszenia z dopiskiem: „Otwarty nabór na Partnera w celu realizacji projektu „Świadczenie prorozwojowych usług na rzecz MŚP w Centrum Wspierania Startupów w Nowej Soli”” należy złożyć w zamkniętych kopertach osobiście (w godzinach pracy Urzędu Miasta Nowa Sól) w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Nowej Soli przy ul. marszałka Józefa Piłsudskiego lub przesłać za pośrednictwem poczty na adres: ulica marszałka Józefa Piłsudskiego 12, 67-100 Nowa Sól (o zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia) w terminie do 14 października 2019 r.

 

  1. 7.        Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:

 

1. Wyboru jednego Partnera lub kilku Partnerów do wspólnej realizacji niniejszego projektu.

2. Odwołania konkursu lub unieważnienia naboru bez podania przyczyny.

3. Wynik konkursu zostanie podany do publicznej wiadomości w formie informacji na stronie

internetowej www.nowasol.pl w terminie do 2 dni roboczych od upływu terminu składania

zgłoszeń.

 

Dodatkowe informacje w sprawie: b.kulczycka@nowasol.pl, tel. (68) 459 03 61

 

Załączniki:

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

 
   

E-Urząd
Rejestr informacji o Środowisku